Αγαπητοί γονείς,

Το σχολείο μας έχει την τιμή να σας προσκαλέσει να παρευρεθείτε στην εκδήλωση που διοργανώνει την Τετάρτη 26 Απριλίου 2023 στις 18.00 στα πλαίσια της συνεργασίας και της ανταλλαγής απόψεων με τους γονείς των μαθητών μας, καθώς και της επιστημονικής ενημέρωσης όλων μας γύρω από δύο καίρια θέματα και προβλήματα του σύγχρονου σχολείου.

Το θέμα της συζήτησης θα είναι: Ισορροπημένη διατροφή vs Bullying

Ομιλητές θα είναι η κ. Τσούρτη Γεωργία, Σύμβουλος Ψυχικής Υγείας και ο κ. Σερεμέτης Κωνσταντίνος, Καθηγητής Φυσικής Αγωγής – Τελειόφοιτος Διαιτολογίας.

Σας περιμένουμε να τιμήσετε με την παρουσία σας το σχολείο και τους ομιλητές μας και να συμβάλουμε όλοι μας -όσο αυτό είναι δυνατό- στην πρόληψη των απαράδεκτων φαινομένων παραβατικής συμπεριφοράς, που δυστυχώς διαδίδονται τάχιστα στην εκπαιδευτική κοινότητα.
Από το Γραφείο

female patient with psychologist psychotherapist sitting sofa psychotherapy session mental health depression flat illustration 106299 70
Η πυραμίδα της μεσογειακής διατροφής | www.olivemagazine.gr